Test fotoobrazu od saal-digital.pl

Odebrałem właśnie fotoobraz zamówiony w firmie saal-digital.pl, jako że po raz pierwszy zdecydowałem się w taki sposób zaprezentować swoje zdjęcie postanowiłem coś więcej na ten temat napisać.

Zamówienie

Sam proces zamawiania na stronie jest w miarę prosty i intuicyjny, postanowiłem zamówić panoramę dlatego wybrałem jeden z niestandardowych rozmiarów 80x30cm, zdjęcie musiałem dostosować do rozmiarów wymaganych do druku w rozdzielczości 300dpi co dało odpowiednio 9427×3567 pikseli. Obraz po prostym obrobieniu w Adobe Photoshop zapisałem w formacie TIFF (252 MB) i załadowałem na stronę. Celowo nie korzystałem z zamieszczonych na stronie profili ICC zamieszczonych na stronie aby zobaczyć jak duża jest rozbieżność w stosunku do tego co widzę na ekranie komputera.

Szczegółowe zdjęcie fotobrazu

 

Niestety schody pojawiły się przy płatności za zamówiony produkt – otóż okazuje się że strona mojego banku nie do końca współpracowała z stroną saal-digital.pl przez co nie można było sfinalizować transakcji. Cała operacja „odkręcania” zamówienia trwała około 2 tygodni a w końcu zdecydowałem się za płatność pry pomocy PayPal’a.

Szczegóły fotoobrazu

 

Sama realizacja zamówienia trwała dość krótko i po 5 dniach (z weekendem włącznie) kurier dostarczył obraz. Pakowanie muszę ocenić na przesadne, cała paczka była ogromna, no ale za coś w końcu płacimy.

 

Jakość obrazu

Co do samego obrazu… rewelacja. Jakość na naprawdę najwyższym poziomie kolory nie odbiegają zasadniczo od zdjęcia widocznego na ekranie komputera może całość wydaje się nieco ciemna jednak zaznaczam że nie skorzystałem z zamieszczonego na stronie profilu ICC. Przy wydrukach wielkoformatowych z popularnych drukarni w których drukowane są różne materiały reklamowe zazwyczaj widzimy ziarno nawet przy wysokim DPI, lub co gorsza widać że jedna z dysz w głowicy drukującej jest zapchana co skutkuje pionowymi pasami co kilka centymetrów. W przypadku tego obrazu jakość jest identyczna jak zdjęcia z fotolabu.

Szczegółowe zdjęcie

 

Warto jeszcze wspomnieć o samym materiale na którym obraz jest wydrukowany, ja wybrałem opcję Dibond czyli bardzo sztywną płytę aluminiową o grubości 3 mm. Do kompletu zamówiłem mocowanie standartowe które składa się z dwóch metalowych uchwytów na haki/śruby oraz dwóch dystansów z tworzywa sztucznego. Wszystkie te elementy musimy przykleić do płyty sami.

Zdjęcie materiału na którym fotoobraz został wydrukowany

Podsumowując oceniam produkt jako naprawdę rewelacyjny, niestety ma jeden drobny minus mianowicie cenę która moim zdaniem jest nieco za wysoka jak na polskie realia szczególnie że po otrzymaniu jednego mam ochotę zamówić jeszcze kilka tego typu foto obrazów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*