Jak usunąć obrazki wyróżniające w WordPress

WordPress niestety nie oferuje hurtowego usunięcia obrazków wyróżniających. Może być to przydatne podczas zmiany wyglądu naszego bloga lub podczas przeniesienia z innej platformy blogowej. Jeśli więc szybko chcemy je usunąć – możemy użyć do tego prostego polecenia SQL:

DELETE FROM `wp_postmeta` WHERE `meta_key` LIKE '_thumbnail_id'

lub w pliku functions.php który znajduje się katalogu z waszym motywem można wkleić następujący kod:

global $wpdb;
$wpdb->query( "
DELETE FROM $wpdb->postmeta
WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );

Aby tego dokonać logujemy go panelu administracyjnego następnie klikamy w „Wygląd” i wybieramy „Edytor”. W nowej stronie odnajdujemy po prawej sekcję „Szabolny” i nieco poniżej klikamy w „Funkcje motywu”. Do widocznego w środku okna edytora zostanie załadowany plik gdzie możemy wkleić na samym końcu powyższy kod. Następnym krokiem jest kliknięcie przycisku „Zaktualizuj plik”

Panel edycji szablonu
Panel edycji szablonu

Pamiętajcie aby usunąć ten kod po jednorazowym wejściu na waszą stronę, w przeciwnym wypadku obrazek wyróżniający będzie natychmiast usuwany po każdorazowym wejściu na stronę.

7 Odpowiedzi do “Jak usunąć obrazki wyróżniające w WordPress”

 1. Wiesław pisze:

  Witam. Ta opcja usuwa tylko miniaturę obrazka wyróżnionego hurtowo czy też całe obrazki?

  1. Krzysiek pisze:

   Witam, ta opcja usuwa z bazy danych wpisy o obrazkach wyróżniających same obrazki zastawia w spokoju. Jednak zawsze należy pamiętać o kopii zapasowej gdyby coś poszło nie tak 🙂

 2. Wiesław pisze:

  Rozumiem, zaraz więc to przetestuję. kopia oczywiście zrobiona. Jeszcze jedno pytanie. W związku z tym że na blogu mam nową templatkę to wyświetla mi obrazek wyróżniający w prostokącie i strasznie rozciąga go. Czy da się np. wstawić jako „obrazek wyróżniający” jakiś jeden obrazek aby był on wyświetlany we wszystkich wpisach? Dobrze by było aby miniaturka na stronie głównej która się odwołuje do wpisu pozostała tak jak jest obecnie.

  1. Krzysiek pisze:

   Proponuję spróbować z tym pluginem https://pl.wordpress.org/plugins/quick-featured-images/

 3. Wieslaw pisze:

  Jeszcze jedno pytanie. W jakim pliku i co zmieniając mogę przesuwać logo tekstowe ( w moim przypadku nazwa bloga) na stronie głównej? Logo najeżdza na zakładki i wygląda to nie zaciekawie.

  1. Krzysiek pisze:

   to zależy ściśle od zastosowanego szablonu, zazwyczaj należy pogrzebać w pliku css odpowiednim dla szablonu i szukać czegoś w rodzaju .logo tam powinen być parametr width: określający szerokość. Ale tak jak napisałem wszystko zależy od szablonu którego używamy

 4. Wiesław pisze:

  Jasne, jest jak piszesz. Znalazłem. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*